I. Betűrendes névtár
(Figyelem! Ha a nevet nem követik a születési adatok, ez azt jelenti, hogy az illető már korábban is kapott kitüntetést. Adatait a Kitüntetett könyvtárosok névŹtára 2000 c. kiadványban és folytatásaiban kell keresni a név alapján, mert ott már szerepel korábban kapott kitüntetéseivel!)
Ambrus János (Budapest, 1953. jún. 12. – )
– az Országgyűlési Könyvtár főigazgatója
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2007
Arató Antal dr.
– a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár címzetes igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Bajtai Mária (Kecskemét, 1947. szept. 4. – )
– ny. iskolai könyvtáros, Kecskemét
MKE-emlékérem, 2006
Bajusz Jánosné (Ótott-Kovács Mária Magdolna) (Ásotthalom, 1957. aug. 31. – )
– a szegedi Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár munkatársa
MKE-emlékérem, 2005
Bakonyi Géza dr. (Budapest, 1950. szept. 17. – Szeged, 2007. ápr. 7.)
– a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtárának főigazgató-helyettese
Trefort Ágoston-díj, 2006
Bakos Klára (Balassagyarmat, 1951. szept. 18. – )
– az MKE elnöke, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Központi Könyvtárának igazgatója
Szinnyei József-díj, 2006
Balogh Mihály
– az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum főigazgatója
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2006
Bánfalvi Lászlóné (Sebestyén Erzsébet) (Ózd, 1953. máj. 30. – )
– az Ózdi Városi Könyvtár igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Barátné Hajdu Ágnes dr. (Hódmezővásárhely, 1955. jan. 19. – )
– a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Kar könyvtártudományi tanszékének tanszékvezető tanára
MKE-emlékérem, 2007
Barki Katalin lásd
Keszeiné Barki Katalin
Bartos Éva dr.
– a Könyvtári Intézet igazgatója
Szinnyei József-díj, 2006
Bazsóné Megyes Klára
(Bucsuta, 1953. márc. 8. – )
– az érdi Csuka Zoltán Városi Könyvtár
igazgatója
MKE-emlékérem, 2007
Beck Ivánné (Dekker Mária)
(Szabadka, 1941. jún. 13. – )
– az OSZK ny. könyvtárosa, bibliográfus, hungarika-kutató
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Beke Margit (Nagyecsed, 1939. nov. 27. – )
– a Váci Egyházmegyei Könyvtár és Levéltár igazgatója
Pauler Gyula-díj, 1996
(E kitüntetés nem szerepel a 2000-ben megjelent névtárban.)
Bellérné dr.-né Horváth Cecília (Budapest, 1948. nov. 22. – )
– a celldömölki Kresznerics Ferenc Városi Könyvtár igazgatója
Szinnyei József-díj, 2005
Beniczky Péterné (Miklós Zsuzsanna)
(Székesfehérvár, 1947. jún. 23. – )
– a székesfehérvári Kodolányi János Főiskola Könyvtárának vezetője
Szinnyei József-díj, 2005
Bereczkiné Szendrey Éva (Budapest, 1963. ápr. 26. – )
– a Pilisborosjenőért Alapítvány könyvtáros kulturális menedzsere
Wlassics Gyula-díj, 2007
Biczák Péter
– a Pest Megyei Könyvtár (Szentendre) igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Budavári Klára (Budapest, 1957. júl. 31. – )
– gyermekkönyvtáros (FSZEK), az MKE gyermekkönyvtárosi szekciójának elnöke
MKE-emlékérem, 2006
Büky Béláné dr.-né (Horváth Mária)
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Celler Zsuzsanna dr.
– az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum tudományos munkatársa
Széchényi Ferenc-díj, 2007
Cserbák András dr. (Nyíregyháza, 1947. okt. 7. – )
– néprajzkutató, az MTA doktora, a teológia doktora, az MTA Könyvtárának főkönyvtárosa
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2008
Csirmazné Cservenyák Ilona (Rakaca, 1948. ápr. 11. – )
– a Mezőkövesdi Városi Könyvtár igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Csorba Győző dr.
A Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje, 1991
(E kitüntetés nem szerepel a 2000-ben megjelent névtárban.)
Czinkné Bükkösdi Valéria (Alsómocsolád, 1952. máj. 27. – )
– a Kaposvári Megyei és Városi Könyvtár osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Dajkáné Mészáros Mária (Szendrő, 1952. jún. 4. – )
– kulturális menedzser
MKE-emlékérem, 2008
Dán Krisztina
– nyugdíjas, Fővárosi Pedagógiai Intézet
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Deák Sándor
Bánffy Miklós-díj, 2008
Dékány Zoltánné (Sándor Aranka) (Kiskunhalas, 1955. márc. 7. – )
– a Lakiteleki Községi Könyvtár vezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Domsa Károlyné dr.-né (Szabó Alojzia)
– az MTA Könyvtárának főigazgató-helyettese
A Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje, 2005
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Dörnyei Sándor dr. (Szarvas, 1926. nov. 4. – )
– az OSZK könyvtörténeti osztályának ny. főmunkatársa
Széchényi Ferenc-díj, 2006
Elekes Eduárdné (Mártonfai Anna Mária) (Szekszárd, 1948. jún. 18. – )
– a szekszárdi Illyés Gyula Megyei Könyvtár igazgatója
Szinnyei József-díj, 2005
Fodor András
A Magyar Népköztársaság Aranykoszorúval Díszített Csillagrendje, 1989
(E kitüntetés nem szerepel a 2000-ben megjelent névtárban.)
Fodor Péter dr.
– a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár főigazgatója
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2005
Fülöp Katalin (Ják, 1953. aug. 14. – )
– a szombathelyi Paragvári utcai Általános Iskola könyvtárostanára
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt, 2006
Fülöp Mária (Fülöp Gézáné Kozma Mária) (Bukarest – Románia –, 1940. márc. 11. – )
– a marosvásárhelyi Maros Megyei Könyvtár (Románia) bibliográfusa, ny. főkönyvtáros
MKE-emlékérem, 2006
Gerő Gyula dr.
– az Országos Széchényi Könyvtár, Könyvtártudományi és Módszertani Központ ny. munkatársa
Széchényi Ferenc-díj, 2005
Gloserné Szabó Györgyi (Gödöllő, 1945. máj. 14. – )
– a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ igazgatója
MKE-emlékérem, 2006
Grecsó Krisztián (Szegvár, 1976. máj. 18. – )
– költő, író, a Békéscsabai Megyei Könyvtár munkatársa
József Attila-díj, 2006
Guszmanné Nagy Ágnes (Eger, 1953. júl. 26. – )
– az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár helyismereti gyűjteményének vezetője
MKE-emlékérem, 2005
Gyergyádesz Lászlóné (Gyenes Jolán)
– a kecskeméti Katona József Könyvtár ny. osztályvezetője
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt, 2006
Győrfi Csabáné (Csapó Irma)
– a Pécsi Városi Könyvtár igazgatóhelyettese
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Hajdu Géza dr.
– a szegedi Somogyi Könyvtár ny. igazgatója
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2006
Hangodi Ágnes dr. (Balassagyarmat, 1965. ápr. 17. – )
– az OSZK Könyvtári Intézet oktatási osztályának vezetője
MKE-emlékérem, 2008
Haralyi Ervinné (Szabó Jolán) (Borota, 1944. okt. 17. – )
– a budapesti II. ker. Földes Ferenc Kereskedelmi Szakközépiskola könyvtárostanára
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt, 2005
Haraszti Pálné (Németh Katalin)
– az Országgyűlési Könyvtár osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Háry Péterné (Baranyay Judit) (Székesfehérvár, 1942. nov. 6. – )
– a kecskeméti Katona József Megyei Könyvtár szolgáltatásiegység-vezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Hegyközi Ilona
– az OSZK Könyvtári Intézet osztályvezetője
Szinnyei József-díj, 2007
Hernádi László Mihály dr. (Kassa, 1944. aug. 15. – )
– a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Központi Könyvtárának ny. főigazgatója
Szinnyei József-díj, 2007
Hivatal Nándorné (Lantos Zsófia) (Csongrád, 1952. jún. 13. – )
– a Kaposvári Megyei és Városi Könyvtár módszertani szaktanácsadója
MKE-emlékérem, 2005
Hopp Győzőné dr.-né (Ács Erzsébet) (Újpest, 1947. febr. 15. – )
– az OSZK kötelespéldány-szolgálatának osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Horváth Jánosné dr.-né (Kristó Erzsébet)
(Hódmezővásárhely, 1921. nov. 26. – )
– a Szegedi Egyetem Bolyai Intézetének könyvtárosa
Trefort Ágoston-díj, 2005
Horváth Sándor Domonkos dr. (Győr, 1967. febr. 16. – )
– a győri Galgóczi Erzsébet Városi Könyvtár igazgatója
MKE-emlékérem, 2006
Hölgyesi Györgyi (Budapest, 1950. dec. 5. – )
– az Országos Széchényi Könyvtár, Könyvtári Intézet osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Hubay László (Miskolc, 1926. márc. 27. – )
– a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár ny. igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Hugai Tiborné (Kánya Mária) (Túrkeve, 1948. júl. 11. – )
– a Pest Megyei Könyvtár (Szentendre) gazdasági igazgatóhelyettese
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt, 2006
Huszár Ernőné Veszprémi Hedvig dr.
– a Budapesti Corvinus Egyetem Központi Könyvtárának főigazgatója
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2005
Jáki László dr.
– bibliográfus, az OPKM osztályvezetője
Trefort Ágoston-díj, 2005
Jónás Károly dr. (Nyíregyháza, 1945. szept. 21. – )
– az Országgyűlési Könyvtár osztályvezetője
Szinnyei József-díj, 2005
Kállainé Vereb Mária (Kiskunfélegyháza, 1956. szept. 16. – )
– a kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár igazgatója
Wlassics Gyula-díj, 2006
Karbach Erika (Budapest, 1954. ápr. 21. – )
– a Fővárosi Szabó Ervin könyvtár osztályvezetője
Szinnyei József-díj, 2006
Kárpáti János dr. (Budapest, 1932. júl. 11. – )
– zenetörténész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem címzetes tanára és könyvtárának igazgatója
Széchenyi-díj, 2005
Kégli Ferenc
– az OSZK ny. osztályvezetője
Szinnyei József-díj, 2008
Kércsi Tibor (Szikszó, 1965. jan. 15. – )
– az Encsi Városi Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója
Wlassics Gyula-díj, 2006
Keresztúri József
– a Pécsi Városi Könyvtár igazgatója
Szinnyei József-díj, 2008
Keszeiné Barki Katalin (Szombathely, 1957. nov. 14. – )
– a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ (Szombathely) Központi Könyvtárának igazgatója
Szinnyei József-díj, 2008
Keveházi Katalin dr. (Békéscsaba, 1957. aug. 15. – )
– a Szegedi Egyetem Egyetemi Könyvtárának osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Kis Józsefné dr.-né (Zimányi Katalin)
(Miskolc, 1947. aug. 3. – )
– a Miskolci Városi Könyvtár igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Koltay Klára dr. (Debrecen, 1958. okt. 28. – )
– a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárának főigazgató-helyettese
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Komáromi Gabriella dr. (Fiola Pálné)
(Szentgotthárd, 1941. okt. 1. – )
– a Kaposvári Egyetem tanszékvezető főiskolai tanára, kritikus, a gyermek- és ifjúsági irodalom kutatója
Apáczai Csere János-díj, 2005
Koppány Endréné (Hajdu Lívia) (Budapest, 1939. szept. 4. – )
– a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár ny. munkatársa
Miniszteri Elismerő Oklevél, 2005
Kovács Emil
– a Devecseri Városi Könyvtár címzetes igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Kovács Éva (Mándok, 1949. okt. 1. – )
– a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Dél-pesti Régiójának igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Kovács Ilona dr.
– az ELTE Bartók Béla Énekkar tagja [az OSZK ny. osztályvezetője]
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt, 2008
Körmendy Kinga dr. (Zalaszentgrót, 1945. aug. 10. – )
– a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának tudományos munkatársa
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Környei Márta lásd
Tóth Istvánné (Környei Márta)
Krasznahorkai Géza (Tótkomlós, 1948. aug. 3. – )
– a gyulai Mogyoróssy János Városi Könyvtár igazgatója
Szinnyei József-díj, 2006
Krasznai Mihályné (Kováss Enikő)
(Budapest, 1944. ápr. 23. – )
– a Budapesti Műszaki Főiskola Könyvtárának ny. vezetője
MKE-emlékérem, 2007
Kristóf Márta (Kiskunfélegyháza, 1949. febr. 9. – )
– a Tiszakécskei Városi Könyvtár igazgatója
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt, 2008
Lakatos András (Budapest, 1943. júl. 12. – )
– az Országos Széchényi Könyvtár tudományos kutatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Lebovits Imre dr.
– a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Központi Könyvtárának ny. főigazgatója
A Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje, 2005
Lukács Zsuzsanna (Budapest, 1944. nov. 25. – )
– az Országos Idegennyelvű Könyvtár osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Lukovicsné Ramasz Edit (Kardoskút, 1954. dec. 7. – )
– az orosházi Justh Zsigmond Városi Könyvtár olvasószolgálatának vezetője
MKE-emlékérem, 2005
Maróti Istvánné (Rácz Katalin) (Budapest, 1942. márc. 18. – )
– a budapesti Könyvtárellátó Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt, 2008
Mastalir Ernőné Zádor Márta dr.
– a soproni Nyugat-magyarországi Egyetem Központi Könyvtárának főigazgatója
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt, 2005
Mayerné Baán Magdolna (Budapest, 1944. dec. 12. – )
– a Soroksári Múzeum Baráti Körének alapítója, ny. könyvtáros [FSZEK]
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt, 2008
Moldován István (Győr, 1960. aug. 6. – )
– az Országos Széchényi Könyvtár osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Molnár Jánosné (Sándor Ilona) (Nyíregyháza, 1953. júl. 10. – )
– az MKE titkárságának vezetője
MKE-emlékérem, 2008
Murányi Lajos dr.
Szinnyei József-díj, 2005
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2008
Müller Róbertné dr.-né (Nagy Erzsébet) (Zalanémetfalu, 1947. ápr. 10. – )
– a keszthelyi Fejér György Városi Könyvtár igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Nagy Attila dr.
– az Országos Széchényi Könyvtár [Könyvtári Intézet] ny. tudományos kutatója
Széchényi Ferenc-díj, 2007
Nagy Bertalanné (Hatvani Eszter)
(Tiszaderzs, 1944. máj. 18. – )
– az abádszalóki Ember Mária Könyvtár vezetője
Wlassics Gyula-díj, 2005
Nagy László (Újcsanálos, 1952. jún. 27. – )
– a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár igazgatója
Szinnyei József-díj, 2007
Nagy Zoltán (Budapest, 1945. júl. 13. – )
– az OSZK főosztályvezető-helyettese
MKE-emlékérem, 2006
Németh G.[éza] Béla (Szombathely, 1925. febr. 17. – Budapest, 2008. szept. 5.)
– irodalomtörténész, az ELTE Egyetemi Könyvtárának 1980 és 1994 közötti főigazgatója
Széchenyi-díj, 1996
(E kitüntetés nem szerepel a 2000-ben megjelent névtárban.)
Némethy Tiborné (Nagy Erzsébet)
(Zalaegerszeg, 1944. márc. 2. – )
– a zalaegerszegi Deák Ferenc Megyei Könyvtár gazdasági igazgatója
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt, 2005
Nyakasné Túri Klára
– a Zalaegerszegi Városi Könyvtár ny. munkatársa [vezetője]
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt, 2007
Oláh Rozália (Nagylók, 1953. júl. 13. – )
– a zalaegerszegi Deák Ferenc Megyei Könyvtár gyermekkönyvtárának vezetője
MKE-emlékérem, 2008
Ormosi Anikó (Tés, 1945. márc. 3. – )
– a soproni Nyugat-magyarországi Egyetem Központi Könyvtárának munkatársa
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Orosz Ágnes dr. (Budapest, 1954. jan. 19. – )
– a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Kari Szakkönyvtárának vezetője
Szinnyei József-díj, 2006
Oroszlánné Mészáros Ágnes (Mohora, 1949. júl. 29. – )
– a balassagyarmati Madách Imre Városi Könyvtár igazgatója
Szinnyei József-díj, 2006
Pálvölgyi Mihály dr. (Szarvas, 1947. febr. 7. – )
– a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskola könyvtár- és információtudományi tanszékének főiskolai tanára
MKE-emlékérem, 2007
Pataki Miklósné dr.-né (Boróczki Zsuzsanna)
– az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Pelle Sándor (Detk, 1942. okt. 1. – )
– a gyöngyösi Vachott Sándor Városi Könyvtár igazgatója
Szinnyei József-díj, 2007
Pesti Ernő (Budapest, 1946. febr. 3. – )
– a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár tájékoztató könyvtárosa
Szinnyei József-díj, 2007
Pillich László (Kolozsvár – Románia –, 1951. aug. 21. – )
– író, újságíró, a kolozsvári Heltai Gáspár Alapítvány igazgatója
Wlassics Gyula-díj, 2007
Plihál Katalin dr. (Sárbogárd, 1948. aug. 20. – )
– az Országos Széchényi Könyvtár térképtárának vezetője
Szinnyei József-díj, 2005
Pojjákné Vásárhelyi Judit dr. (Budapest, 1950. febr. 25. – )
– tudományos kutató, az OSZK XV–XVIII. századi könyvtörténeti osztályának vezetője
Széchényi Ferenc-díj, 2008
Poós Lászlóné Schmidt Veronika (Béke, 1939. dec. 8. – )
– a Budapesti Gazdasági Főiskola Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskolai Kari Elektronikus Könyvtár vezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Praznovszky Mihály (Salgótarján, 1946. nov. 29. – )
– irodalomtörténész, a veszprémi Eötvös Károly Megyei Könyvtár igazgatója
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt, 2005
Radnai Margit (Budapest, 1949. jún. 20. – )
– az Országos Idegennyelvű Könyvtár ny. főigazgató-helyettese
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Ramháb Mária
– a kecskeméti Katona József Könyvtár igazgatója
Széchényi Ferenc-díj, 2008
Salgó Ágnes dr. lásd
Wojtilla Gyuláné Salgó Ágnes dr.
Sebestyén Katalin (Bogyoszló, 1946. júl. 27. – )
– a csornai Martincsevics Károly Városi Könyvtár igazgatója
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt, 2006
Simon Zsuzsanna (Szolnok, 1943. okt. 1. – )
– könyvtáros, művészeti író, a Műcsarnok könyvtárának létrehozója
Miniszteri Elismerő Oklevél, 2008
Sipos Márta (Balatongyörök, 1945. szept. 3. – )
– az Országos Széchényi Könyvtár főosztályvezető-helyettese
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Solmoši Márta (Solmoši(né) Lehotkai Márta) (Érsekújvár – Csehszlovákia –, 1953. nov. 10. –)
– az Ipolysági Városi Könyvtár (Szlovákia) igazgatója
MKE-emlékérem, 2007
Soltiné Radnics Magdolna (Tököl, 1952. szept. 4. – )
– a Szigetszentmiklósi Városi Könyvtár és Intézményei igazgatója
Wlassics Gyula-díj, 2005
Sóron László (Komárom, 1945. jan. 18. – )
– a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár főigazgató-helyettese
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt, 2008
Surányi Béla (Csongrád, 1942. okt. 8. – )
– a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárának osztályvezetője
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt, 2005
Szabó Jánosné Taczman Mária (Jászberény, 1950. febr. 26. – )
– a Jászberényi Városi Könyvtár és Információs Központ igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Szabó Sándor dr.
– az ELTE ny. egyetemi docense
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2008
Szabóné dr.-né Balogh Clarissa (Budapest, 1946. júl. 8. – )
– a budapesti Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának vezető könyvtárosa
Szinnyei József-díj, 2007
Szalai Ágnes
– a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár zenei gyűjteményének ny. vezetője
Széchényi Ferenc-díj, 2005
Szecsei Lászlóné (Mucha Mária) (Budapest, 1948. jan. 3. – )
– az FSZEK kelet-pesti régiójának igazgatója
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt, 2007
Szentesi Jánosné (Balogh Klára) (Gödöllő, 1947. szept. 26. – )
– a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Szikszai Lászlóné (Szabó Ilona) (1932. nov. 10. – Kaposvár, 2006. okt. 30.)
– a Pannon Agrártudományi Egyetem Állattenyésztési kari könyvtárának (Kaposvár) igazgatója
A Magyar Köztársaság Csillagrendje, 1990
(E kitüntetés nem szerepel a 2000-ben megjelent névtárban.)
Szilágyi Márta (Urnauer Márta)
(Érsekújvár – Csehszlovákia –, 1947. aug. 24. – )
– az érsekújvári Anton Bernolák Városi Könyvtár igazgatója
MKE-emlékérem, 2008
Szilágyi Sándorné Zsigó Judit (Tarpa, 1947. nov. 7. – )
– a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár igazgatóhelyettese
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2007
Szirtes Katalin (Budapest, 1956. jan. 30. – )
– [az FSZEK Török utcai könyvtárának munkatársa]
Miniszteri Elismerő Oklevél, 2005
Szivi Józsefné dr. (Benedecki Erzsébet)
(Budapest, 1953. márc. 18. – )
– a Budapesti Corvinus Egyetem Központi Könyvtárának gyűjteményszervezési igazgatója
MKE-emlékérem, 2007
Szögi László dr.
– az ELTE Egyetemi Könyvtár és Egyetemi Levéltár főigazgatója
Széchényi Ferenc-díj, 2008
Taczman Mária lásd
Szabó Jánosné Taczman Mária
Tilcsikné dr.-né Pásztor Ágnes (Budapest, 1953. máj. 7. – )
– a szombathelyi Siker Könyvtár Alapítvány vezetője
MKE-emlékérem, 2008
Tóth Gyula dr.
– a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskola ny. tanszékvezető tanára
Széchényi Ferenc-díj, 2006
Tóth Istvánné (Környei Márta) (Budapest, 1949. márc. 10. – )
– az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum szakmai főigazgató-helyettese
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt, 2006
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Tóth Józsefné (Tóth Irén)
(Kecskemét, 1946. ápr. 11. – )
– nyugdíjas iskolai szaktanácsadó, szakértő
MKE-emlékérem, 2005
Tóth Lászlóné (Tóth Judit)
(Maglód, 1944. júl. 21. – )
– a Monori Városi Könyvtár igazgatója
MKE-emlékérem, 2005
Tőzsér Istvánné (Géczi Andrea)
(Eger, 1965. febr. 12. – )
– az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár osztályvezetője
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2005
Ugrin Gáborné (Majoros Márta)
Miniszteri Elismerő Oklevél, 2008
Ungváry Rudolf
– az Országos Széchényi Könyvtár ny. tudományos munkatársa
Széchényi Ferenc-díj, 2005
Vajda Erik
– az OMIKK ny. osztályvezetője, az MKE korábbi elnöke
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2005
Varga-Sabján Gyula
– a kiskunhalasi Martonosi Pál Városi Könyvtár igazgatója
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt, 2008
Vásárhelyi Judit lásd
Pojjákné Vásárhelyi Judit
Vasas Lívia dr. (Budapest, 1944. nov. 16. – )
– a budapesti Semmelweis Egyetem Könyvtárának főigazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2006
Venyigéné Makrányi Margit
– a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár igazgatója
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Villangó István (Kömlő, 1940. nov. 6. – )
– az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum ny. címzetes igazgatója
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt, 2005
Virágos Márta dr. (Debrecen, 1949. nov. 29. – )
– a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár főigazgatója
Szinnyei József-díj, 2008
Vízkelety András dr. (Tata, 1931. aug. 26. – )
– az MTA levelező tagja, irodalomtörténész, 1957 és 1984 között az OSZK-ban a középkori kéziratok referense, 1984-től az MTA Fragmenta Codicum kutatócsoport vezetője
Széchenyi-díj, 2005
Vraukóné dr.-né Lukács Ilona (Emőd, 1959. nov. 24. – )
– a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár munkatársa
Bibliotéka Emlékérem-díj, 2008
Wojtilla Gyuláné dr.-né Salgó Ágnes dr. (Budapest, 1946. szept. 20. – )
– az OSZK Régi Nyomtatványok Tárának osztályvezetője
Szinnyei József-díj, 2008
Zala Péterné (Maria Grigorova) (Szófia – Bulgária –, 1947. júl. 25. – )
– a Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Főiskolai Kar Könyvtárának [ny.] vezetője
A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje, 2008
Ziembiczki Erzsébet Ágnes (Zalaegerszeg, 1961. ápr. 7. – )
– a csepregi Petőfi Sándor Művelődési, Sport-Ház és Könyvtár igazgatója
Wlassics Gyula-díj, 2005
Zorkóczy Antónia (Kondoros, 1947. júl. 10. – )
– a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár munkaügyi osztályának vezetője
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt, 2008
Zselinszky Lászlóné (Rehó Éva) (Balsa, 1949. aug. 3. – )
– a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár osztályvezetője
Szinnyei József-díj, 2008
Zsoldos Jánosné (Cselényi Gyöngyi) (Nyíregyháza, 1942. jún. 5. – )
– a nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium könyvtárosa
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt, 2006
II. Időrendi mutató
– Kiegészítés a megjelent névtárakhoz
1989 [Pótlás] A Magyar Népköztársaság Aranykoszorúval Díszített Csillagrendje
Fodor András
1990 [Pótlás] A Magyar Köztársaság Csillagrendje
Szikszai Lászlóné (Szabó Ilona)
1991 [Pótlás] A Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje
Csorba Győző dr.
1996 [Pótlás] Széchenyi-díj
Németh G.[éza] Béla
1996 [Pótlás] Pauler Gyula-díj
Beke Margit
2005 Széchenyi-díj
Kárpáti János dr.
Vízkelety András dr.
2005 A Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje
Domsa Károlyné dr.-né
Lebovits Imre dr.
2005 A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje
Fodor Péter dr.
Huszár Ernőné Veszprémi Hedvig dr.
Vajda Erik
2005 Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt
Mastalir Ernőné Zádor Márta dr.
Praznovszky Mihály
Villangó István
2005 Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt
Némethy Tiborné
2005 Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt
Haralyi Ervinné
Surányi Béla
2005 Széchényi Ferenc-díj
Gerő Gyula dr.
Szalai Ágnes
Ungváry Rudolf
2005 Apáczai Csere János-díj
Komáromi Gabriella dr. [Fiola Pálné]
2005 Trefort Ágoston-díj
Horváth Jánosné dr.-né (Kristó Erzsébet)
Jáki László dr.
2005 Wlassics Gyula-díj
Nagy Bertalanné
Soltiné Radnics Magdolna
Ziembiczki Erzsébet Ágnes
2005 Szinnyei József-díj
Bellérné Horváth Cecília
Beniczky Péterné
Elekes Eduárdné
Jónás Károly dr.
Murányi Lajos dr.
Plihál Katalin dr.
2005 Bibliotéka Emlékérem-díj
Büky Béláné dr.-né
Czinkné Bükkösdi Valéria
Haraszti Pálné
Háry Péterné
Kovács Emil
Lakatos András
Müller Róbertné dr.-né
Sipos Márta
Szentesi Jánosné
Tőzsér Istvánné
2005 Miniszteri Elismerő Oklevél
Koppány Endréné
Szirtes Katalin
2005 MKE-emlékérem
Bajusz Jánosné
Guszmanné Nagy Ágnes
Hivatal Nándorné
Lukovicsné Ramasz Edit
Tóth Józsefné (Tóth Irén)
Tóth Lászlóné (Tóth Judit)
2006 A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje
Balogh Mihály
Hajdu Géza dr.
2006 Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt
Hugai Tiborné
Tóth Istvánné (Környei Márta)
2006 Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt
Fülöp Katalin
Gyergyádesz Lászlóné
Sebestyén Katalin
Zsoldos Jánosné (Cselényi Gyöngyi)
2006 József Attila-díj
Grecsó Krisztián
2006 Széchényi Ferenc-díj
Dörnyei Sándor dr.
Tóth Gyula dr.
2006 Trefort Ágoston-díj
Bakonyi Géza dr.
2006 Wlassics Gyula-díj
Kállainé Vereb Mária
Kércsi Tibor
2006 Szinnyei József-díj
Bakos Klára
Bartos Éva dr.
Karbach Erika
Krasznahorkai Géza
Orosz Ágnes dr.
Oroszlánné Mészáros Ágnes
2006 Bibliotéka Emlékérem-díj
Arató Antal dr.
Domsa Károlyné dr.-né
Hopp Győzőné dr.-né
Hubay László
Kis Józsefné dr.-né
Ormosi Anikó
Pataki Miklósné dr.-né
Sóron László
Tóth Istvánné Környei Márta
Vasas Lívia dr.
2006 MKE-emlékérem
Bajtai Mária
Budavári Klára
Fülöp Mária [Fülöp Gézáné]
Gloserné Szabó Györgyi
Horváth Sándor Domonkos dr.
Nagy Zoltán
2007 A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje
Ambrus János
2007 Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt
Nyakasné Túri Klára
Szecsei Lászlóné
2007 Széchényi Ferenc-díj
Celler Zsuzsanna dr.
Nagy Attila dr.
2007 Wlassics Gyula-díj
Bereczkiné Szendrey Éva
Pillich László
2007 Szinnyei József-díj
Hegyközi Ilona
Hernádi László Mihály dr.
Nagy László
Pelle Sándor
Pesti Ernő
Szabóné dr.-né Balogh Clarissa
2007 Bibliotéka Emlékérem-díj
Bánfalvi Lászlóné
Beck Ivánné
Biczák Péter
Dán Krisztina
Győrfi Csabáné
Keveházi Katalin dr.
Koltay Klára dr.
Lukács Zsuzsanna
Poós Lászlóné Schmidt Veronika
Szilágyi Sándorné Zsigó Judit
2007 MKE-emlékérem
Barátné Hajdu Ágnes dr.
Bazsóné Megyes Klára
Krasznai Mihályné
Pálvölgyi Mihály dr.
Solmoši Márta [Solmoši(né) Lehotkai Márta]
Szivi Józsefné dr.
2008 A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje
Cserbák András dr.
Murányi Lajos dr.
Szabó Sándor dr.
Zala Péterné
2008 Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt
Kristóf Márta
Sóron László
Varga-Sabján Gyula
2008 Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt
Kovács Ilona dr.
Maróti Istvánné
2008 Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt
Mayerné Baán Magdolna
Zorkóczy Antónia
2008 Széchényi Ferenc-díj
Pojjákné Vásárhelyi Judit dr.
Ramháb Mária
Szögi László dr.
2008 Bánffy Miklós-díj
Deák Sándor
2008 Szinnyei József-díj
Kégli Ferenc
Keresztúri József
Keszeiné Barki Katalin
Virágos Márta dr.
Wojtilla Gyuláné Salgó Ágnes dr.
Zselinszky Lászlóné
2008 Bibliotéka Emlékérem-díj
Csirmazné Cservenyák Ilona
Dékány Zoltánné
Hölgyesi Györgyi
Kovács Éva
Körmendy Kinga dr.
Moldován István
Radnai Margit
Szabó Jánosné Taczman Mária
Venyigéné Makrányi Margit
2008 Miniszteri Elismerő Oklevél
Simon Zsuzsanna
Ugrin Gáborné
2008 MKE-emlékérem
Dajkáné Mészáros Mária
Hangodi Ágnes dr.
Molnár Jánosné (Sándor Ilona)
Oláh Rozália
Szilágyi Márta
Tilcsikné dr.-né Pásztor Ágnes
III. Kiegészítések az életrajzokhoz, életrajzi adatokhoz